Publiczna szkoła podstawowa

w  antoniówce Świerżowskiej

Akcja "Wszystkie kolory świata"

 

Wolontariusze z naszej szkoły włączyli się do akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywnie szmaciane laleczki. Laleczki zostaną zaprezentowane w szkole podczas podsumowania projektu.

Uczestnicy będą mogli zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia. Pieniądze zebrane ze sprzedaży laleczek zostaną przekazane na zakup szczepionek dla dzieci z krajów zagrożonych.

 

17 stycznia 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariuszy związane z akcją. Podczas spotkania została przeprowadzona pogadanka na temat wpływu szczepień na nasze zdrowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć film przedstawiający historię ojca, który nie zgodził się na szczepienie swojego syna. Jakie to miało konsekwencje?

 

Następnie uczniowie obejrzeli prezentacje pt. „Szczepienie ma znaczenie!”, która uświadomiła uczniom jak ważne jest przyjmowanie szczepień ochronnych. Na koniec uczniowie obejrzeli spoty promujące polską odsłonę akcji szycia laleczek i przystąpili do projektowania swoich lalek.

 

Przez miesiąc trwania akcji Nasi uczniowie wraz z rodzicami               i dziadkami własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodziła. Po zakończeniu prac, w szkole odbyła się ich wystawa, którą mogli podziwiać rodzice. Każdy mógł wybrać laleczkę,               a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. Wszystkie laleczki przygotowane przez wolontariuszy znalazły swoich opiekunów i dzięki temu nasza szkoła przekazała na zakup szczepionek 180 zł. Ta niewielka kwota to równowartość osiemnastu szczepionek, które mogą uratować życie dzieci.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera nieustannie Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Antoniówce Świerżowskiej po raz pierwszy brali udział w akcji i miejmy nadzieję, że nie po raz ostatni. Poprzez nasz udział, nasi uczniowie uświadomili sobie, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie innych dzieci. Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!

SP Antoniówka Świerżowska

Strona stworzona w kreatorze www WebWave.