Publiczna szkoła podstawowa

w  antoniówce Świerżowskiej

SPOTKANIE OPŁATKOWE I JASEŁKA

 

14 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Elżbiety Lis zaprezentowali przedstawienie jasełkowe „A my do Betlejem” wprowadzając całą brać szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy wcielili się w postacie Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków, królów. Nie zabrakło także króla Heroda oraz chórku anielskiego, który śpiewał na chwałę Panu.             W jasełkach uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV - VIII, dla każdego znalazła się rola, każdy z nich miał swój udział w tym, by publiczność mogła wraz z nimi przenieść się do Betlejem. Gromkie oklaski świadczyły o tym, że mali aktorzy spisali się świetnie.

W jasełkach nie zabrakło momentu poszukiwania miejsca w Betlejem, gdzie mogłoby narodzić się Boże Dziecię. Nie było dla Józefa i Maryi miejsca w gospodzie, jak śpiewały dzieci w kolędzie, ale znalazło się ono w szopce. To tutaj przybyli mali pastuszkowie, przebudzeni przez anioła. To do mizernej, lichej stajenki przybyli Mędrcy ze Wschodu, aby w nowo narodzonym dostrzec długo oczekiwanego Syna Bożego. Tak jak            w opisach Ewangelii oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary. Występ wywołał wiele pozytywnych emocji wśród zebranych i został nagrodzony gromkimi brawami bowiem świetna gra aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie.

Po jasełkach Wójt Gminy Maciejowice pan Tomasz Kwiatkowski oraz pani dyrektor Danuta Tobiasz przekazali uczestnikom spotkania świąteczne życzenia. Następnie został odczytany fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Po wspólnej modlitwie wszyscy obecni łamali się opłatkiem  i składali sobie życzenia. 

    Uroczystość zakończyła wieczerza wigilijna przygotowana przez nauczycieli i rodziców przy wspólnym śpiewie kolęd. 

Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten czas w wyjątkowej, świątecznej atmosferze.

 

SP Antoniówka Świerżowska

Strona stworzona w kreatorze www WebWave.