Publiczna szkoła podstawowa

w  antoniówce Świerżowskiej

Dzień Babci i dziadka -

Z babcią i dziadkiem na ludową nutę...

 

 

24 stycznia 2019 r. uczniowie PSP w Antoniówce Świerżowskiej ubrani w stroje ludowe z niecierpliwością wyczekiwali swoich gości. Dzieci zaprosiły ukochane babcie

i równie kochanych dziadków, by im podziękować za opiekę, poświęcany czas i różne wspólne zabawy. Tym podziękowaniem był program artystyczny przygotowany „na ludową nutę”. W tym czasie o oprawę muzyczną zadbał lokalny zespół Jaśki w składzie: p. Jan Tobiasz i p. Jan Pawelec.

Przybyli goście mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących tańce, wiersze i piosenki utrzymane w klimacie ludowym. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które bardzo wzruszało gości. Wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek oraz wspólne zabawy integracyjne przy ludowej muzyce.

 

Konkurencji było bez liku, dlatego też Babcie dzielnie nawijały włóczkę na motek, by jak najszybciej znaleźć się przy wnuczce bądź wnuku. Zwinnie naszywały łaty i dzieliły się doświadczeniem ze swoimi wnukami. Dziadkowie

z ogromnym entuzjazmem oddawali się różnym zabawom tanecznym i wspólnym śpiewom.

Rodzinne spotkanie swoją obecnością uświetniła Pani Jadwiga Krześniak regionalistka i założycielka Szkolnego Muzeum Ziemi Nadwiślańskiej. W czasie spotkania p. Jadwiga opowiedziała o karnawałowych zwyczajach naszego regionu, za co serdecznie dziękujemy.

Składamy gorące podziękowania kochanym Babciom

i Dziadziusiom za przybycie do szkoły w Antoniówce. Mamy nadzieję, że to święto na długo zapadnie w sercach naszych kochanych gości.

 

Nad przebiegiem tak miłego spotkania czuwała opiekunka Szkolnego Muzeum Ziemi Nadwiślańskiej p. Marta Łukiewicz oraz wszyscy wychowawcy i nauczyciele.

 

SP Antoniówka Świerżowska

Strona stworzona w kreatorze www WebWave.